انواع سوپ ها

سوپ آواکادو و سبزیجات
کالری 167
کربوهیدرات 8گرم
چربی 13گرم
پروتئین 4گرم
قند5 گرم
چربی اشباع شده 3گرم

سوپ آواکادو و سبزیجات:
مواد لازم برای 4نفر
آواکادو بزرگ و رسیده1عدد
آب لیمو 2قاشق
روغن گیاهی 1قاشق غذاخوری
کنسرو ذرت50گرم
گوجه فرنگی پوست کنده و دانه گرفته 2عدد
سیر له شده 1 حبه
فلفل قرمز خرد شده 1عدد
تره فرنگی خرد شده 1عدد
عصاره سبزیجات سه چهارم پیمانه
شیر یک چهارم پیمانه
طرز تهیه:
آواکادو را پوست کنده و گوشت آن را با چنگال له کنید،آب لیمو را اضافه کرده و این مخلوط را تا زمان استفاده کنار بگذارید. روغن را در یک قابلمه بزرگ حرارت دهید،ذرت،گوجه فرنگی ها،سیر،تره فرنگی و فلفل قرمز را اضافه کنید و روی حرارت کم به مدت 2 تا3 دقیقه سرخ کنید تا زمانی که سبزیجات نرم شوند.
نصف این مخلوط سبزیجات را به همراه آواکادوهای له شده داخل یک غذا ساز یا مخلوط کن ریخته و تا زمانی که نرم شود مخلوط کنید.این مخلوط را به یک قابلمه تمیز انتقال دهید. عصاره سبزیجات،شیر و نصف دیگر سبزیجات  کنار گذاشته را به قابلمه اضافه کنید و روی حرارت کم به مدت 3تا 4دقیقه حرارت دهید تا وقتی که داغ شود. سوپ را به کاسه های یک نفره ی گرم شده بریزید و با تره فرنگی خرد شده تزیین کنید و بلافاصله سرو نمایید.

 


سوپ آرتیشو(کنگر فرنگی)
کالری159
کربوهیدرات 5 گرم
چربی15 گرم
پروتئین 2گرم
قند 2گرم
چربی اشباع شده6 گرم

سوپ آرتیشو
مواد لازم برای 4 نفر
روغن زیتون 1قاشق غذا خوری
پیاز خرد شده 1عدد
سیر له شده 1عدد
مغز آرتیشو آبکش شده 2عدد کنسرو 400 گرمی
عصاره سبزیجات داغ 1پیمانه
خامه ساده(کم چرب) یک چهارم
آویشن تازه بدون ساقه 2قاشق غذا خوری
گوجه فرنگی خرد شده 2عدد
طرز تهیه:
روغن را در یک قابلمه بزرگ حرارت دهید،پیاز و سیر خرد شده را در آن تفت داده و به مدت 2 تا3 دقیقه هم بزنید تا فقط نرم شود. با یک چاقوی تیز،مغز آرتیشو ها را درشت خرد کنید.تکه های آرتیشو را به مخلوط پیاز و سیر در قابلمه بیافزایید.عصاره سبزیجات داغ را بریزید و خوب هم بزنید. بگذارید مخلوط به جوش بیایید.سپس حرارت را کم کرده اجازه دهید به آرامی با درب بسته به مدت 3 دقیقه بجوشد. مخلوط را درون غذا ساز قرار دهید و مخلوط کنید تا نرم و یک دست شود یا می توانید مخلوط را از صافی رد کنید تا هر گونه تکه درشت آن له شود و از بین برود. سوپ را به قابلمه برگردانید.خامه و آویشن تازه را درون سوپ ریخته و هم بزنید. سوپ را به یک کاسه بزرگ منتقل کنید،درب ظرف را ببندید و اجازه دهید در یخچال به مدت 3 تا 4 ساعت کمی سرد شود.
سوپ سرد شده را با گوجه فرنگی خشک تزیین کرده همران با نان ترد سرو کنید.


 

سوپ اسفناج و پنیر ماسکارپون
کالری 402
کربوهیدرات 10 گرم
چربی 36 گرم
پروتئین 11 گرم
قند 2گرم
چربی اشباع شده 21 گرم

سوپ اسفناج و پنیر ماسکارپون
مواد لازم برای 4 نفر
کره 60گرم
پیازچه خرد شده یک دسته
کرفس خرد شده 2ساقه
اسفناج 350 گرم
عصاره سبزیجات 1 پیمانه
پنیر ماسکارپون 225 گرم
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری
نان نگینی خرد شده 2برگ ضخیم
زیره سیاه یک دوم قاشق چایخوری
نمک و فلفل
طرز تهیه:
نیمی از کره را در یک قابلمه بزرگ آب کنید. پیازچه ها و کرفس را اضافه کرده،روی حرارت متوسط حدود 5 دقیقه پخته و مدام هم بزنید تا نرم شوند. اسفناج را داخل قابلمه بریزید.عصاره سبزیجات را اضافه کرده و به جوش آورید،سپس حرارت را کم کرده درب ظرف را بسته و به مدت 15 تا 20 دقیقه با حرارت کم بجوشانید.
سوپ را داخل مخلوط کن یا غذا ساز بریزید و تا وقتی که نرم شود مخلوط نمایید یا می توانید سوپ را از یک صافی رد کنید تا له شود.سپس آن را به قابلمه برگردانید. پنیر ماسکارپون را به سوپ اضافه کرده و به آرامی حرارت دهید،دائما هم بزنید تا نرم و مخلوط شود،چاشنی آن را با نمک و فلفل اندازه کنید.باقیمانده کره را همراه روغن در یک قابلمه حرارت دهید.تکه های نان را اضافه کرده و سرخ کنید،مکررا هم بزنید،تا بچرخند و کاملا یکنواخت و طلایی شوند،زیره ها را در آخر پخت اضافه کنید تا نسوزند.
سوپ را با ملاقه در کاسه های گرم شده بریزید نان های سرخ شده را روی آن پاشیده و با نان کنجدی سرو کنید.