ادویه ها(چاشنی ها)

 

 

 

ادویه و چاشنی ها :

دویه و چاشنی طعم دهنده هایی هستند که از تنه، ریشه، دانه و یا ساقه گیاهانی مثل دارچین، فلفل سیاه و جوز هندی و … تهیه میشوند و بصورت درسته و یا خرد شده و یا پودر شده برای طعم دار کردن غذا و نیز خوش رنگ و معطر کردن آنها مورد استفاده قرار میگیرند

گیاهانی که از آنها ادویه و چاشنی درست میشود بیشتر در مناطق گرمسیر مانند هندوستان و آفریقا و یا اقیانوسیه رشد میکنند . اما برخی از ادویه ها در ایران رشد میکنند . مانند زیره ، زعفران و فلفل قرمز .

فواید و اهمیت چاشنی ها:

اهمیت چاشنی ها و ادویه ها نه تنها بخاطر طعم دادن به غذاها ست بلکه در سلامتی انسان اهمیت بالایی دارد.
مثلا بعضی از چاشنی ها مثل سرکه برای هضم غذا مفید بوده و در ترشح شیره های گوارشی نقش خوبی دارد و اضافه کردن بعضی از ادویه ها به غذاهای چرب مانند زرد چوبه و فلفل سیاه و فلفل قرمز میزان آسیب ناشی از غذاهای چرب را کاهش میدهد و بهترین  راه نگهداری ادویه ها جای خنک و تاریک و در ظرف های فلزی هستند.


گیاه آویشن:
آویشن گیاهیست بسیار معطر با گلهای آبی و خوش رنگ که در مناطق کوهستانی و خوش آب و هوا رشد میکند و به زبان ترکی آن را ککلی اوتی میشناسند . این گیاه طبعی گرم و خشک دارد.

خواص آویشن:
آویشن به خصوص آویشن شیرازی اشتها آور و تصفیه کننده خون ، تب بر، خواب آور و ادرار آور است. جهت درمان زخم . محل زخم شده را سه تا چهار بار در روز با جوشانده آویشن شستشو دهید.

مضرات آویشن:
مقدار مصرف روزانه آویشن 4 تا 11 گرم است.  زیاده روی در آویشن باعث اختلالات جنسی و بی اشتهایی میشود.


گشنیز :

گشنیز گیاهیست با گل های سفید یا صورتی که میوه های آن قبل از رسیدن بوی تند و ناخوشایندی دارد
طبع گشنیز سرد و خشک است.  و اغلب در قسمتها ی شرقی حوزه مدیترانه و هند کشت میشود .

خواص گشنیز:
اگر روی زخمی که در حال خونریزی است گشنیز بمالید و محکم فشار دهید . خونریزی قطع خواهد شد از دیگر خواص
گشنیز اشتها آور و هضم کننده خوبی بشمار می آید و برای رفع سر درد و خستگی نیز مفید است و مصرف بیش از اندازه گشنیز باعث گیجی و خستگی بیش از اندازه میشود.


شوید:
از شوید در تهیه انواع پلو(باقالی پلو،سبزی پلو و …)انواع دلمه،کوفته،آش،خورشت و …استفاده میشود.
خواص شوید:

ضد فشار خون و باز کننده رگهاست تخم شوید و روغن آن خاصیت ضد عفونی کنندگی دارند و همچنین ضد تشنج،ضد درد ،ضد نفخ،ادرار آور،تقویت کننده معده،اشتها آور و افزایش دهنده شیر مادر می باشد.تخم شوید جهت رفع سکسکه و درمان خروپف مفید است. برای افرادی که به استفراغ شدید مبتلا هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده ی خود نگه دارندبهترین درمان دم کرده ی شوید است که باید آن را آهسته آهسته بنوشید.
مضرات :
افراد گرم مزاج باید کمتر از شوید استفاده کنند. افراد مبتلا به زخم معده و بیماری های کلیوی باید از زیاده روی در مصرف شوید خودداری کنند.مصرف شوید به علت داشتن هورمون جنسی زنانه ممکن است در آقایان موجب ضعف نیروی جنسی شود.مصرف تخم شوید به صورت ناشتا موجب استفراغ می شود. زیاده روی در مصرف شوید موجب ضعف بینایی و ضعف هاضمه می شود.


برگ بو :
برگ بو درختی است همیشه سبز با برگ های معطر که از آن در آشپزی استفاده می شود و با توجه به ادرار آور بودن آن استفاده دارویی هم دارد. برگ بو بیشتر در آشپزی هندی و اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد.
برگ بو را به صورت تازه درسته یا خشک شده یا پودر شده نیز استفاده می کنند. برگ بو طبع گرم و خشک دارد و بیشتر در غذاهای گوشتی مثل خورشت ها،آبگوشت،سوپ ها و بعضی خوراک ها مورد استفاده قرار میگیرد و بوی زخم گوشت ماهی و مرغ را می گیرد.
خواص :
برگ بو تب بر،ضد نفخ،نشاط آور و ادرار آور است.
نوشیدن روزانه دو تا3فنجان شربت برگ بو قبل از هر وعده ی غذا برای درمان بی اشتهایی،نفخ شکم،سوهاضمه و دردهای عصبی مفید است.
شستشوی محل زخم ها با جوشانده ی برگ بو به درمان آن ها کمک می کند.
برای تسکین دردهای روماتیسمی ،درد عضلات و دردهای عصبی،برگ بو را در هاون کوبیدا،ان گاه آب آن را بگیرید و روی قسمت های دردناک بمالید.
مضرات:
میزان مصرف برگ بو10_20 گرم در روز است و استفاده ی زیاد از این گیاه ایجاد مسمومیت می کند.مصرف برگ بو در زنان باردار توصیه نمی شود چون ممکن است موجب سقط جنین شود.زیاده روی در مصرف برگ بو باعث استفراغ،ناراحتی معده و افزایش عرق بدن می شود.