غذاهای سنتی

غذاهای سنتی

 

آش زیره

مواد لازم:
گوشت با استخوان 1 کیلو
برنج خیسانده 4 پیمانه
پیاز 1 عدد
زیره سیاه 2 قاشق
پیاز داغ
نمک
طرز تهیه:
گوشت را با پیاز و کمی نمک در 1 لیتر آب 3 ساعت بپزید.برنج را با زیره و کمی نمک در 10 پیمانه آب در قابلمه جاداری به صورت کته بار کنید.پس از 30_35 دقیقه پیش از آن که ته دیگ ببندد آن را بردارید و در همان قابلمه با گوشت کوب بکوبید.اکنون گوشت و آب گوشت را با 3_4 پیمانه آب جوش روی برنج بریزید و روی آتش ملایم با قاشق چوبی هم بزنید تا آش به جوش بیاید.آب و نمک آش را اندازه کنید،پس از 10 دقیقه بردارید و در ظرف آش بکشید.ظرف آش را با پیاز داغ آرایش کنید.


آش دندونی

مواد لازم:
گندم پوست کنده خیسانده 1 پیمانه
نخود و لوبیا خیسانده 1 پیمانه
آب قلم 1 لیتر
پیاز 2 عدد
نمک
طرز تهیه:
پیاز را پوست بگیرید و خرد کنید.گندم و نخود و لوبیا را بشویید و با یک لیتر آب در یک قابلمه روی آتش تیز به جوش بیاورید.سپس آتش را کم کنید. در قابلمه را ببندید.و حدود 2 ساعت بپزید.در پایان ساعت اول آب قلم را با کمی نمک اضافه کنید و بپزید.


آش ماش ساده

مواد لازم:
ماش ریگ شور 1 پیمانه
برنج خیسانده نیم پیمانه
پیاز حلقه حلقه 1 عدد
سبزی ساطوری نیم کیلو
زرد چوبه 1 قاشق
روغن 3_4 قاشق
نمک و فلفل
طرز تهیه:
ماش را در 4_5 پیمانه آب روی آتش تیز بار کنید تا آب بجوشد و پوست ماش بترکد.آنگاه 2_3 پیمانه آب سرد در قابلمه بریزید تا پوست از ماش جدا شود و روی آب بیاید.پوست را با کفگیر بگیرید و دور بریزید.
روغن را در تابه روی آتش ملایم داغ کنید و پیاز را در آن تفت بدهید تا طلایی شود ،با قاشق سوراخ دار بردارید و کنار بگذارید.
برنج و سبزی را روی ماش بریزید و زرد چوبه و نمک و فلفل بزنید.پس از 7_8 دقیقه آتش را کم کنید،در قابلمه را نیمه باز بگذارید و 60_70 دقیقه روی آتش کن بپزید.گاهی با قاشق چوبی هم بزنید و اگر لازم باشدکمی آب جوش اضافه کنید.ظرف آش را با پیاز داغ آرایش کنید.
*سبزی این آش تره،شوید،کمی ترخون و مرزه می باشد.


آش کدو حلوایی

مواد لازم:

کدو حلوایی خرد کرده، پوست گرفته 1 کیلو
برنج خیسانده 1 پیمانه
شیر 1 پیمانه
کره آب کرده 5_6 قاشق
شکر 5_6 قاشق
دارچین ساییده 1 قاشق
نمک
طرز تهیه:
برنج و کدو را با 1 لیتر آب و اندکی نمک روی آتش ملایم بار کنید و 35_40 دقیقه بپزید. با گوشتکوب بکوبید.شیر را اضافه کنید، هم بزنید و 30 دقیقه دیگر بپزید.گاهی هم بزنید.در ظرف آش بکشید ،کره آب کرده رویش بدهید ، سپس دارچین و شکر بپاشید.و با ریحان تزیین کنید.


آش قلیه (گیلان)

مواد لازم:
گوشت چرخ کرده 300 گرم
پیاز رنده شده 1 عدد
لوبیا سفید خیسانده 1 پیمانه
نخود خیسانده 1 پیمانه
هویج فندقی 2_3 عدد
چغندر کوچک فندقی 1 عدد
کشمش بی دانه خیسانده 1 پیمانه
غیسی هسته گرفته خرد کرده 8_10 عدد
سبزی ساطوری نیم کیلو
آرد برنج نیم پیمانه
آرد 1 قاشق
شکر 3_4 قاشق
آب غوره 1 پیمانه
نعنا داغ
روغن
نمک و فلفل
طرز تهیه:
نخود و لوبیا را با کمی نمک در 1 لیتر آب روی آتش ملایم بار بگذارید و 2 ساعت بپزید.در پایان ساعت اول آرد برنج را در 1 پیمانه آب حل کنید و با هویج و چغندر و اندکی نمک بریزید و هم بزنید.با گوشت و پیاز رنده شده و یک قاشق آرد و اندکی نمک سر گنجشکی درست کنید،با سبزی روی بنشن بریزید و هم بزنید.غیسی و کشمش را در روغن باقی مانده در تابه کمی تفت بدهید،سپس با قاشق سوراخ دار بردارید،در قابلمه بریزید و هم بزنید.شکر و آبغوره را اضافه کنید.آب و نمک و فلفل آش را اندازه کنید و نیم ساعت دیگر روی آتش کم بپزید.گاهی هم بزنید.ظرف آش را با نعنا داغ آرایش کنید.سبزی این آش تره،جعفری،گشنیز،نعنا،خالواش(از سبزی های محلی گیلان) می باشد.


آش گوجه سبز(گیلان)

مواد لازم:
گوجه سبز 1 کیلو
آرد برنج سه چهارم پیمانه
تخم مرغ 2 عدد
سبزی ساطوری 250 گرم
شکر 3_4 قاشق
نمک
طرز تهیه:
گوجه سبز را با اندکی نمک در 1 لیتر آب روی آتش تیز به جوش بیاورید ،سپس آتش را کم کنید و با قابلمه در بسته 30_40 دقیقه بپزید تا گوجه بپزد.آرد برنج را با شکر در1 پیمانه آب حل کنید،سپس در قابلمه ریخته و روی آتش ملایم با قاشق چوبی هم بزنید تا مایه غلیظ شود.سبزی را در قابلمه آش بریزید و هم بزنید.10_15 دقیقه دیگر روی آتش کم بپزید.تخم مرغ را در ظرفی بشکنید، اندکی نمک بپاشید و با چنگال بزنید،سپس آتش را تیز کنید و تخم مرغ را به صورت رشته نازکی در قابلمه بریزید و با دست دیگر آش را آهسته هم بزنید.آتش را کم کنید و پس از 5 دقیقه بردارید. و با پیاز داغ نعنا داغ تزیین کنید سبزی این آش گشنیز،نعنا،خالواش(سبزی محلی گیلان)